Pálköve - a Balaton rejtett kincse

Pálköve Kővágóörs településrésze, Révfülöp és Balatonrendes között található. Ez a pici település a Balaton-felvidék egyik legnagyobb tölgy erdejében fekszik, közvetlen a Balaton-parton.

A pálkövei köves domboldal aljában fakad a Rákóczi Ferencről elnevezett szénsavas forrás. A forrás mellett található a strandfürdő. Mellette áll Bajcsy-Zsilinszky Endre politikus 1937-ben épített nyaralója, melyben emlékkiállítás látható.

A közelben működött a balatonrendesi kőbánya rakodó-kikötője, ahonnan a kitűnő permi vörös homokkövet vasúton és hajón is szállították. Kirándulásra ad lehetőséget a sárga jelű túraútvonal, mely a Káli-medencéig vezet.

Programlehetőségek, látnivalók a környéken

Rózsa-kő
Kisfaludy-ház
Kuruckörút