Szántód - Somogy északi kapuja

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy a Hostel Rév Balaton szálláshelyünket már nem üzemeltetjük. Javasoljuk a Pálkövei Ifjúsági Tábor ajánlatait, szolgáltatásait.

Szántód a Balaton déli partjának egyik legszebb részén, a Tihanyi félszigettel szemben, Siófok közelében, Zamárdi és Balatonföldvár között fekszik. Nem véletlenül nevezik a megye északi kapujának, hiszen az év 9-10 hónapjában itt közlekedő komp hatalmas "közúti" forgalmat bonyolít le.

A tó strandolási és horgászati lehetőséget kínál. A településen több teniszpálya található, és több túraútvonal is indul innét. Szántód nevezetes idegenforgalmi látványossága Szántódpuszta, amely 1995-ben kapta meg az Európa Nostra-díjat építészeti hagyományainak őrzésért, a műemlékek helyreállításáért.

A puszta területén minden nyáron tartalmas lovasversenyek és lovas bemutatók, sportesemények, valamint néprajzi kiállítások, népművészeti kirakodóvásárok fogadják a látogatókat. A puszta fölé emelkedik a Kristóf kápolna, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a tihanyi félszigetre, s a Balaton északi partjára.

Programlehetőségek, látnivalók a környéken

Földvár fesztivál
kikötő

Balatonszéplak-felső