Erdei iskola tábor Szántódon

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy a Hostel Rév Balaton szálláshelyünket már nem üzemeltetjük. Javasoljuk a Pálkövei Ifjúsági Tábor ajánlatait, szolgáltatásait.

Az erdei iskola tábor programunk remek lehetőséget biztosít az oktatási intézmények számára, hogy megtörjék az iskolai hétköznapok egyhangúságát, és egyszerre szolgáljanak élményekkel és ismeretekkel diákjaiknak.

Az erdei iskola tábor pozitívumait talán a következőképpen foglalhatnánk össze:

Lehetőséget teremt a tantárgyi tudás elmélyítésére, gyakorlati felhasználására; valamint a gyerekek játszva, észrevétlenül szerezhetnek újabb ismereteket.
A tábor az ismeretterjesztésen túl a természet megszerettetésének is a legjobb színtere. Általa a gyerekek megtanulják tisztelni és csodálni az őket körül vevő élővilágot.
A közös programok során jobban, több oldalról ismerhetik meg egymást - és ezzel együtt önmaguk képességeit is - a tanulók. Segít összekovácsolni az osztályközösséget.
Mindemellett a látnivalókban gazdag túrák, izgalmas megfigyelések, kalandok feledhetetlen élményt nyújtanak a résztvevőknek.

Mit kínál Szántód az erdei iskola táborok számára?

Érdekes és tartalmas kirándulási lehetőségek, néprajzi látnivalók a környéken.
Szálláshelyünk lehetőséget teremt a legkülönfélébb fedett- és szabadtéri programokra.

Tájékoztató jelleggel összeállítottunk egy konkrét programjavaslatot is, mely az alábbiakban tekinthető meg.

Erdei iskola programjavaslat - Szántód

Balatoni erdei iskola egy kőhajításnyira Tihanytól

Szántód erdei iskola 5 nap / 4 éj szállás étkezéssel

Az erdei iskola programajánlata

1. nap (hétfő)

Du: Megérkezés Szántódra, szobák elfoglalása 14. 00 órától. Az erdei iskola programjának ismertetése. Ismerkedés Szántóddal, Somogy északi kapujával. Feladatok: kisebb csoportokban riportkészítés a településen élő emberekkel a Balatonról (horgász, halász, hajós, polgármester, stb.)

Este: Vidám vetélkedő, diszkó,karaoke, táncverseny. Esti séta a Balatonhoz.

2. nap (kedd)

De: Csoportfoglalkozások:

1. Térképismeret, túrázási ismeret, túrafelszerelés.

2. Kőzetek, ásványok, talajtípusok,

3. Mérgező növények, balesetek a túrán, időjárás, stb.)

4. Felkészülés a délutáni gyalog túrára, előzetes feladatok megbeszélése. Környezetvédelmi őrjárat.

Du: Gyalogtúra Szántódpusztára: kb.2x1.5 km 2.5-3 órás program, uradalmi majorság, cselédházak, kocsiszínek, ménes istálló, borospince, kúria festményekkel, kisplasztikákkal, helytörténeti emlékek, Szent Kristóf kápolna. Gyalogtúra feladatai: térképkészítés, növénygyűjtés, riportkészítés, fotózás

Este: Dal és játéktanulás. Éjszakai akadályverseny vagy bátorságpróba.

3. nap (szerda)

De: Csoportfoglalkozások témái:

1. Természet és környezetvédelem a Balatonnál.

2. A Balaton néprajzi és építészeti emlékei.

3. Felkészülés a délutáni kirándulásra. Rajzolás, festés, növénygyűjtés. Környezetvédelmi őrjárat.

Du: Kirándulás Tihanyba: komppal átkelés a Balatonon, majd indulás kisvonattal az Apátsághoz. Látnivalók: Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Lóczy Lajos sétaút, Limnológiai Intézet, Bencés Apátsági Múzeum, Babamúzeum, stb.) Feladatok: riportkészítés, fotózás.

Este: Mese és mondamondó verseny. Asztalitenisz, csocso, biliárd verseny.

4. nap (csütörtök)

De: Természetismereti vetélkedő: a tó keletkezése, kialakulása, története. A Balaton növény és állat világa, vizek, vízpartok élővilága. Az előzetes otthoni feladatok és a riportok bemutatása. Az esti program előkészítése. Környezetvédelmi őrjárat. Emlékfa-ültetés az üdülő területén.

Du: Kirándulás Siófokra: Ásványmúzeum, Meteorológiai Obszervatórium, Rádiós Hírközlési Múzeum, Kálmán Imre Emlékmúzeum.

Hogyan készül a konyakmeggy? Üzemlátogatás Balatonalellére.

Este: Záró vetélkedő, az erdei iskola program értékelése, diszkó és karaoke program.

5. Nap (péntek)

De: Reggeli, csomagolás, szobák átadása 10. 00 óráig, majd hazautazás.

Aktuális szállás, étkezés, hétvégi kirándulás, erdei iskola, nyári tábor árak, részvételi díjak megtekintése

Ajánlatkérés, érdeklődés

Megjegyzések:

A szakmai jellegű programokra (előadások, vetélkedők, szakvezetés) a Balatoni Nemzeti Park munkatársait kérjük fel. A programok megrendelését az érkezés előtt legalább egy hónappal írásban szíveskedjenek jelezni. Szakvezetés:Vers Réka: 06-30-316-95-41

Autóbusz kiránduláshoz: Kiránduláshoz iskolai körpecséttel ellátott megrendelés esetén autóbuszt a Kapos Volán, Siófok Tel: 84/ 311-404 tud biztosítani.

A hideg ebédcsomag igényt már az írásbeli megrendeléskor szíveskedjenek jelezni.

Ajándék a 100 fő feletti, min. 5 napos tábor csoportvezetője számára

A 100 fő feletti, legalább 5 napos 18 év alatti diákcsoport csoportvezetőjét és kisérőjét vendégül látjuk egy 3 napos Ausztria-i kiránduláson.

A kirándulásra, erdei iskolára, nyári táborba érkező csoportok számára, igény esetén a vetélkedőkhöz- különböző témakörökben készült - 13+1-es totókat szívesen a rendelkezésre bocsájtunk.

Kérje a totókat balaton@balatonguest.hu   e-mailen.